Klassikokkutulek 2 nautis Saaremaa maitseid ja maastikke

Kuigi ülimenukaks osutunud musta huumorit tulvil situatsioonikomöödia „Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused“ suurt meediakajastust pälvinud avalik esitlus korraldati 13. veebruaril Tallinnas Coca-Cola Plazas, toimus filmi tegelik esilinastus päev varem Saaremaal, Kuressaares.

Selle põhjuseks sai asjaolu, et varem samuti suurte populaarsuse võitnud „Klassikokkutuleku“ järje tootmine oli Saaremaaga nii tihedalt seotud, et saarlased olid filmi esmavaatamise õiguse auga välja teeninud. Enamus võtetest toimus Saaremaal, sealhulgas Sõrve külastuskeskuses, Valjala surnuaias ja Kuressaare kesklinnas.

Filmi „Klassikokkutulek 2“ tootmisele pani õla alla ka Saaremaa Lihatööstus, kelle toodetega varustati filmimeeskonna ja näitlejate toidulaud võtete vaheaegadel. Ekraanil Saaremaa Lihatööstuse tooteid siiski ei näidata, sellist sponsorreklaami koostöö ette ei näinud. Filmi tootmises osalenud aga jäid catering-teenusega igati rahule ning rahulolevate klientide üle rõõmustab ka Saaremaa Lihatööstus. Küll aga said mitmed Saaremaa Lihatööstuse töötajad filmi valmimise käigus võimaluse ka oma näoga Eesti filmiajalukku sattuda, nimelt osalesid nad filmi massistseenides ja taustanäitlejatena.

Fotod: Liisabet Valdoja