Leedo vastus ERR artiklis esitatud väidetele

Tuule Grupis mitme ettevõttega seotud Vjatšeslav Leedo saatis grupi liikmetele sotsiaalmeedia vahendusel pöördumise seoses riiklikus uudistekanalis ERR ilmunud artikliga, mis püüdis omavahel siduda vanu maksuvaidluseid ja parvlaevade riigistamist. Oma pöördumises nimetab Leedo artikli tooni negatiivseks, sest tehtud on meelevaldseid seoseid ja tegelikke majanduslikke edusamme on serveeritud äriliste raskustena.

Leedo peab mõistetavaks, et ametist lahkuva ministri Urve Palo panust püütakse nüüd pr-jõududega positiivsena näidata ja parvlaevaühenduse riigistamine on üks minister Palo suurimaid töövõite riigikapitalismi suunal. Leedo kui silmapaistev ettevõtlusvabaduse eestkõneleja on seega igati loogiline ideoloogiline vastane, kes tuleb nüüd halba valgusesse sättida. Selleks kõlbab nii vanade ajatatud maksegraafikute esitamine värsketena kui mõnenädalase puhkustest tuleneva viivituse lugemine majandusraskuseid kirjeldavaks mustriks.

Pöördumises juhib suurettevõtja tähelepanu loogikaveale, justkui oleks eraettevõtja jaoks üha keerulisemaks muutuvad tingimused õigustuseks riigikapitalismile. Lõpetuseks tervitab Leedo ministri otsust lahkuda ettevõtjate jaoks ebapopulaarsest valitsuskoalitsioonist ja naasta erasektorisse, kus tegutsemises soovib ta ministrile edu.