Puitmajade tehas Jingmenis on alles algus

Hubei delegatsioonile teeb ringkäiku Kristjan Leedo. Fotod: Maanus Masing/Saarte Hääl

Laupäevane Saarte Hääl kirjutas, et Hubei provintsi (Hiina RV) kõige kõrgemad juhid käisid Saaremaal, et juba järgmiste valdkondade tegijaid Hiinasse tegutsema kutsuda. Koostöö Tuule Gruppi kuuluva Saare EREKiga puitelementmajade tootmisel on nii Jingmeni linna kui kogu provintsi tasandil avaldanud sügavat muljet ning nüüd ärgitavad sealsed omavalitsusjuhid ka teisi valdkondi EREKi jälgedes astuma. Kui veel aasta tagasi Jingmenis Saaremaa Houses esimesi tootmisliine pidulikult avades, ei osatud arvatagi, et sellega avati uks Hiinasse ka teistele valdkondadele.

Jingmeni abilinnapea Li Tao sõnul on huvipakkuvaid valdkondi mitmeid, aga nimetas ka 5 konkreetset valdkonda, mille vastu on nende poolelt juba ette teada suurt huvi. Need on: IT, puitmajatööstus, põllumajandus, kõrgtehnoloogiline tootmine ja turismindus. Kindlasti ei ole aga puitmajade tootmine ühe protsessi tipp, vaid laiaulatuslikuma koostöö algus.

Saaremaal kohtuti kohalike ettevõtjate ja omavalitsusjuhtidega ning külastati Tuule Grupi ettevõtteid. Külaliste kinnitusel võiks Saaremaad külastavate turistide hulk nende koduprovintsist olla oluliselt suurem, sest Saaremaa turismiobjektina on vägagi atraktiivne.