SLK ärkab ellu

Foto: 13.11.2020 Saarte Hääl
Foto: 13.11.2020 Saarte Hääle uudiskülg

Ajaleht Saarte Hääl kirjutas eelmisel nädalal, et parvlaevanduse riigistamisotsuse järel ootamatult tegevuse lõpetama pidanud ning endiste partnerite surve alla jäänud AS Saarema Laevakompanii on tegemas come-backi.

Pärast parvlaevaühenduse korraldamise lõpetamist sõlmisid tollased äripartnerid kokkuleppe vastastiku kohustuste puudumise kohta, millele antud allkirja otsustas üks partneritest tagasi võtta ning sellest saigi alguse nõuete esitamine SLK vastu, mis viis ettevõtte pankrotini. Leht kirjutab, et kokku kuues tsiviilvaidluses pole tehtud ühtegi positiivset kohtulahendit Olav Miili ja Richard Tomingasega seotud Taali Grupp OÜ ega Toletum OÜ kasuks.

KUivõrd osa SLK võlausaldajatest otsustas nõuetest ise loobuda ja suure osa nõuetest tasus SLK eest üks Vjatšeslav Leedoga seotud ettevõte. “Sisuliselt ettevõttel enam võlgu pole, kuid on ka kõige konservatiivsema arvestuse kohaselt mitme miljoni eest vara,” ütles SLK pankrotihaldur Veli Kraavi Saarte Häälele.

Kas SLK-d näeb ka uuesti laevaliine teenindamas, seda näitab aeg. Konkursse ikka toimub piirkonnas ning SLK näol on tegemist tõelise edulooga, kes tõi Eesti suursaarte ühenduse uude sajandisse ning pani aluse sellele kõrgeletasemilsele teenusele nagu praegu saarte parvlaevaühenduses kohata võib. Ka ei ole parvlaevaühenduse riigistamine näidanud ettekäändeks toodud kokkuhoidu, ning seegi näitab SLK võimekust pakkuda väga konkurentsivõimelist teenust.