Võlaväited põruvad kohtutes

Retsept on iseenesest lihtne: esitad ettevõtte N vastu kohtusse x-arvu hagisid ja seejärel lähed ajakirjaniku juurde ning selgitad, et too N on sulle võlgu. Kui ajakirjanik kahtleb, siis näitad talle kui mitu hagi on ettevõtte N vastu esitatud. See avaldab muljet ja lugu ilmub. Reeglina ei satu üks ajakirjandusväljaanne sellise pettuse ohvriks rohkem kui üks kord. Aga ettevõtte N peab juba tekitatud kahjuga kuidagi ise toime tulema.

Sel nädalal kirjutas ajaleht Saarte Hääl (loe siit) kuidas Saaremaa Laevakompanii vastu enam kui aasta tagasi alanud ulatuslik rünnak on kohtumajades juhtum juhtumi järel lõpu saanud. Võlanõuded on konstrueeritud või ammu lahenduse saanud ning süüdistused pankrotihalduri vastu ei ole põhjendatud.

20.novembri Saarte Hääl

Pea täpselt aasta tagasi tegi ERRi saade Pealtnägija suure loo tollal veel värskete hagide põhjal, kuidas SLK on suurte võlgnevuste pärast kohtusse antud. Ebatäpsustest ja ajakirjanikule teada oleva info avaldamata jätmistele reageeris SLK, millest kirjutas ka Tuule Uudised.

Ekraanipilt 19.novembri Pealtnägijast

Muuhulgas kasutas Pealtnägija allikana isikut, kes pole kunagi sellises ametis töötanud.

Motiiv, et ajalehega võib tappa nii kärbse kui inimese, ei ole kaotanud oma aktuaalsust. Ajakirjanduse ülesanne ja vastutus suures meediamüras on jälgida, et temast ei saaks tahtmatult ja hoolimatusest kellegi tööriist.