Compakt Kinnisvara ehitab Peetri alevisse uue teeninduskeskuse

Peetri Keskuse arendaja Compakt Kinnisvara ja ehitusettevõte Nordecon allkirjastasid ehituslepingud, mille kohaselt valmib spordi ja vabajakeskus Peetri alevikus järgmise aasta lõpuks. Keskuse ehitust rahastab LHV pank, üks ankurrentnikest on Võru Tarbijate Ühistu.

Kiiresti kasvavasse Peetri alevikku rajatava 8 000 m² suuruse Peetri Keskuse ülesandeks on pakkuda piirkonna inimestele kodu lähedal lisaks igapäevasele toidu- ja tarbekaubale ka sportimisvõimalusi, iluprotseduure ja teisi vabaaja tegevusi. Keskusesse tulevad toidukoht, spordisaalid, tenniseväljakud, apteek, perearstikabinet ning teised esmatasandi teenused.

Keskuse arendaja Compakt Kinnisvara juhatuse liikme Maik Teivi sõnul on uuema aja trend, et inimesed eelistavad teha oma igapäevased toimingud kodule võimalikult lähedal paiknevates asumi- ja alevikeskustes.

Parimal juhul – nagu ka Peetris –  on kerkiva keskuse vahetus naabruses ka kool ja lasteaed. Ühte paika koondatud igapäevased teenused aitavad hoida kokku aega ja kütust ning vähendada liikluskoormust. Keskuse juurde valmib avar parkla, kuid mugav ligipääs on tagatud ka jalgsi või kergliiklusvahendiga.

Tenniseväljakute opereerimist koos laste ja täiskasvanute juhendamisega alustab Fredi Vöörmani Tenniseakadeemia, mis on Baltikumi suurim tenniseõppega tegelev spordikool. Fredi Vöörman tõdes, et tenniseväljakute rajamine Peetri keskusesse on väga hea uudis. Rae valla tänased tennisehuvilised peavad hetkel käima kaugemal mängimas, keskuses alustav tennisekool on suurepärane võimalus nii olemasolevatele kui uutele harrastajatele.

Keskuse kauplust haldava Võru Tarbijate Ühistu juhataja Andres Kõivu sõnul tuuakse Peetris valikusse kogu olulisem toidu- ja kodukaup. „Pärast keskuse valmimist kaob Peetri elanikel vajadus esmavajaliku kauba pärast kaugematesse kauplustesse sõita,“ lausus Kõiv.

Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma rääkis, et Peetri spordi- ja vabaajakeskuse projekt on äärmiselt funktsionaalne. „Kuna tellija tahab ühte hoonesse koondada väga mitmeid erinevaid asutusi, on selline projekt meie jaoks ühest küljest keerukas, aga teisalt väga põnev väljakutse. Hoone kõik osad – kaubanduspinnad, tenniseväljakud ja teised spordisaalid, ilusalongid ja muu – peavad toimima talituslikult ning omavahel põimuma,“ ütles Ando Voogma. “Lisaks keskusele ehitame lõpuni välja ka Küti tee lõigu Vana-Tartu maanteeni, millega tagatakse turvaline liikumine nii jalgsi- kui ka mootorsõidukiga liiklejale.”

“Hoone saab olema kahekorruseline ning selle ehitusalune pind on 5495,5 m². 10,2 meetri kõrguse hoone suletud netopinnaks on 8182 m². Ühtlasi valmib keskuse juurde ka 109 kohaga parkla,” kirjeldas Ando Voogma.