Saaremaa Laevakompanii (SLK) pankrotiprotsess sai hoogu juurde.

Foto: Indrek Sülla. Sadam, Tuulelaevad.ee leheküljelt

Kolmapäeval, so 8.mail, sai uue hoo sisse SLK pankrotiprotsess, kui laevakompanii endiste äripartnerite avalduse alusel pankrotiprotsessi uurima asunud keskkriminaalpolitsei otsis läbi SLK kontori. Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude talituse juht ütles Saarte Häälele, et läbiviidud läbiotsimise eesmärk oli leida tõendeid, mis seni tuvastatut kinnitavad või selle ümber lükkavad. Seni on võlausaldajate nõudeid SLK vastu kinnitanud ringkonnakohus ja SLK pankrotihaldur ning mitmed endiste äripartnerite nõuded on jäänud kinnitamata.

Laevakompanii võlausaldaja, Hvolostov Kinnisvara omanik Vjatšeslav Leedo ütles, et uurijate motiivid on mõistetavad ning nendega saab vaid nõustuda. „Nõuete esitamine, vaiete ja kahtlustustega kurnamine on paraku üks osa ärimaailmast. Eesmärgiks on rünnatava ettevõtte töö takistamine ja usaldusväärsuse õõnestamine avalikkuse ja partnerite silmis. Selleks, et ei korduks rünnakud meedia kaudu, oleme meiegi huvitatud, et üha rohkem institutsioone kinnitaks endistele äripartneritele, et nende väljapressimine ei õnnestu“.

Leedo sõnul on politseiuurimine kindlasti üks äraspidisemaid mooduseid tõestada, et süüd ei ole, aga muud valikut ei ole ja ka see etapp tuleb nüüd läbi teha.