Peetri keskus sai nurgakivi

Peetri Keskuse nurgakivitseremoonia avakõne. Fotod: Rene Suurkaev

Tuule Gruppi kuuluva Compakt Kinnisvara arendatav vaba-aja ja spordikeskus Rae vallas, Peetri alevikus avab uksed järgmise aasta lõpus.

Ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kes on läbi oma ettevõtete keskuse omanik, ütles nurgakivitseremoonial, et peab tähtsaks keskuse rolli kogukonnakeskusena. “Keskus soovib olla väga tihedalt seotudkogu Peetri asumiga ning olla osa selle kogukondlikust tervikust,” ütles ta.

Rae vallavanem Mart Võrklaev sõnas tseremoonial, et Peetri on keskust kaua oodanud ning kohalikud inimesed on seadnud sellele juba enne avamist kõrged ootused. Ka vald ise plaanib keskust kasutada näiteks noortekeskusele ruumide rentimiseks.”Erasektori ja valla koostöö on mõlemapoolselt kasulik ja annab kokkuvõttes kõige parema tulemuse,” sõnas Võrklaev.

Keskust ehitava Nordecon ASi juhatuse liikme Ando Voogma hinnangul on Peetri alevik ja selle ümbrus pidevalt kasvav ja aktiivne kogukond, mistõttu on oluline, et neil oleks võimalik teha sisseostud, saada vajalikud teenused ja sisustada ka vaba aeg kodu lähedal. „Peetri keskuse ehitamise teeb põnevaks see, et sellel on palju funktsioone. Kaubanduspinnad, tenniseväljakud, spordisaalid ja ilusalongid peavad omavahel sobima ja tervikuna toimima,” ütles Voogma. 

Coop Võru nõukogu liikme Hasso Ploomipuu sõnul on Peetri Konsum inimeste kodudele nii lähedal, et nad saavad mugavalt osta head toitu ja mõistliku hinnaga esmatarbekaupa. „Avame Peetri inimestele ka kohviku, mis saab olema hubane paik ennekõike lastele ja peredele,“ sõnas Ploomipuu.

Küti teele kerkiv Peetri kogukonnakeskus hakkab pakkuma esmavajalikke teenuseid, mille järele ei pea enam sõitma suurtesse keskustesse teistes omavalitsustes. Keskust haldava Compakt kinnisvara juhi Maik Teivi sõnul saab keskusest Peetri aleviku sõbralik kogukonnakeskus. „Peetri Keskuse asukate valimisel on olnud põhiline kriteerium nende soov ja valmisolek tegutseda just Peetris ja Peetri elanike jaoks,”lausus Teiv.

Keskuses hakkavad näitekstööle Rae valla noortekeskus, laulustuudio, lastestuudio,  tennisekool, logopeed, perearst, hambaravi,apteek, ilusalong, spordisaal. Samuti hakkab keskuse kaupluses ja kohvikus puhast kodumaist toitu pakkuma COOPi Konsum ja kohvik.

Peetri Keskuse projekteeris Sirkel ja Mall, ehitab AS Nordecon, seda arendab Compakt Kinnisvara. Keskus avatakse järgmise aasta lõpus.