Sarbuss korrigeerib tegevusplaane

Sarbuss autopark

Saarema transpordiettevõtte Sarbussi ASi nõukogu otsustas esmaspäeval ettevõtte tegevuse ümber korraldada. „Tingused on oluliselt muutunud võrreldes sellega kui äriplaane tehti ja kõige tõenäolisem lahendus on peamiselt Eestis toimuva reisijateveo ja Kesk- ning Lääne-Euroopas teostatava kaubaveo lahutamine,“ ütles Sarbuss ASi nõukogu esimees Vjatseslav Leedo. „Kuidas täpselt edasi, sellele peab vastuse andma ettevõtte saneerimine,“ täpsustas ta.

Leedo hinnangul tuleb maad kuulata, mis kütusepoliitika osas tulevik Eestis tuua võib ja tõsiselt kaaluda oma valikuid. „Kütusehinnast tulenevate riskide mõju on päris suur ja nende riskide realiseerumise tõenäosus on liiga suur, et strateegiat muutmata edasi minna,“ avaldas Leedo otsuse tagamaid. Ettevõtja hinnangul loodab nõukogu selguse saada enne suve.

Sarbuss AS on 1999.aastal asutatud Tuule Gruppi kuuluv transpordiettevõtte, mille põhitegevuseks täis- ja osakoormate rahvusvaheline vedu Lääne-Euroopas ja Balti riikides ning bussiliinide opereerimine Eestis Saaremaa ja mandri vahel.